|
Post by wiseowl on Dec 28, 2013 23:38:19 GMT -5
|
|
|
Post by atlantaal on Dec 29, 2013 11:18:07 GMT -5
Not sure why but I can't open either of these links Wiseowl. It comes up a blank http, even when I'm logged in. Could you check? Thanks! Al
|
|
|
Post by serge on Jan 1, 2014 16:59:23 GMT -5
Same here, I cannot open it.
|
|
|
Post by atlantaal on Jan 2, 2014 12:55:08 GMT -5
|
|
|
Post by atlantaal on Jan 2, 2014 13:01:33 GMT -5
OK, that didn't work for me, so here's a text copy of results: Tournament Results
106 Results Guaranteed Places 1st Place - Nick Berling of Bishop Hendricken 2nd Place - Jeffrey Kantor of North Kingstown 3rd Place - Josh Merritt of Chariho 4th Place - Forgetta Kyle of Ponagansett 1st Place Match Nick Berling (Bishop Hendricken) 4-0, . over Jeffrey Kantor (North Kingstown) 3-1, Fr. (Fall 1:19). 3rd Place Match Josh Merritt (Chariho) 4-1, Jr. over Forgetta Kyle (Ponagansett) 3-2, Jr. (Dec 8-6).
113 Results Guaranteed Places 1st Place - Michael Myers of Narragansett 2nd Place - Josh Matthews of Woonsocket 3rd Place - Dominique Jones of Mt Pleasant 4th Place - Jesus Morales of Woonsocket 1st Place Match Michael Myers (Narragansett) 3-0, So. over Josh Matthews (Woonsocket) 3-1, Sr. (Fall 4:29). 3rd Place Match Dominique Jones (Mt Pleasant) 4-1, Sr. over Jesus Morales (Woonsocket) 3-2, So. (Fall 1:00).
120 Results Guaranteed Places 1st Place - Ian Rose of Westerly 2nd Place - T.j. Lanphear of Chariho 3rd Place - Tyler Duckworth of South Kingstown 4th Place - Anthony Lanni of Bishop Hendricken 1st Place Match Ian Rose (Westerly) 33-18, Sr. over T.j. Lanphear (Chariho) 2-1, Jr. (Dec 8-3). 3rd Place Match Tyler Duckworth (South Kingstown) 4-1, Fr. over Anthony Lanni (Bishop Hendricken) 2-2, . (Dec 8-3).
126 Results Guaranteed Places 1st Place - Alex Skiffington of South Kingstown 2nd Place - Adam Zaroogian of North Kingstown 3rd Place - Austin Ranney of Narragansett 4th Place - Evan Grenier of Bishop Hendricken 1st Place Match Alex Skiffington (South Kingstown) 3-0, Jr. over Adam Zaroogian (North Kingstown) 2-1, Jr. (Dec 7-1). 3rd Place Match Austin Ranney (Narragansett) 4-1, Sr. over Evan Grenier (Bishop Hendricken) 3-2, . (MD 9-1).
132 Results Guaranteed Places 1st Place - Josh Monteiro of Chariho 2nd Place - Jon Masse of South Kingstown 3rd Place - Richard Kramer of North Kingstown 4th Place - Quinn Mclaughlin of Narragansett 1st Place Match Josh Monteiro (Chariho) 4-0, So. over Jon Masse (South Kingstown) 3-1, Sr. (Dec 11-7). 3rd Place Match Richard Kramer (North Kingstown) 4-1, Jr. over Quinn Mclaughlin (Narragansett) 3-2, Sr. (Fall 2:49).
138 Results Guaranteed Places 1st Place - Clarke Jarrett of Ponagansett 2nd Place - Max Procopio of Toll Gate 3rd Place - Drew Widdifield of Westerly 4th Place - Connor Hillyer of Chariho 1st Place Match Clarke Jarrett (Ponagansett) 5-0, . over Max Procopio (Toll Gate) 4-1, Sr. (TB-1 3-1). 3rd Place Match Drew Widdifield (Westerly) 34-13, Sr. over Connor Hillyer (Chariho) 3-2, Fr. (Fall 0:25).
145 Results Guaranteed Places 1st Place - Aaron Travers of Toll Gate 2nd Place - Noury Tyler of Ponagansett 3rd Place - Mason Duran of South Kingstown 4th Place - Samuel Kershaw of Narragansett 1st Place Match Aaron Travers (Toll Gate) 4-0, Sr. over Noury Tyler (Ponagansett) 2-1, Sr. (Dec 3-1). 3rd Place Match Mason Duran (South Kingstown) 4-1, So. over Samuel Kershaw (Narragansett) 3-2, Sr. (SV-1 11-9).
152 Results Guaranteed Places 1st Place - Shane Shortt of Westerly 2nd Place - Reed Nelson of Narragansett 3rd Place - Chase Bivona of South Kingstown 4th Place - John Digiuseppe of Toll Gate 1st Place Match Shane Shortt (Westerly) 38-12, Jr. over Reed Nelson (Narragansett) 3-1, Sr. (Dec 7-0). 3rd Place Match Chase Bivona (South Kingstown) 4-1, Jr. over John Digiuseppe (Toll Gate) 3-2, Sr. (Dec 7-4).
160 Results Guaranteed Places 1st Place - Joe Brosnahan of Toll Gate 2nd Place - Reilly Mcgreen of South Kingstown 3rd Place - Marcus Comforti of Westerly 4th Place - John Cook of Narragansett 1st Place Match Joe Brosnahan (Toll Gate) 3-0, Sr. over Reilly Mcgreen (South Kingstown) 2-1, Sr. (MD 12-1). 3rd Place Match Marcus Comforti (Westerly) 4-1, Sr. over John Cook (Narragansett) 4-2, Jr. (MD 14-5).
170 Results Guaranteed Places 1st Place - Noury Joshua of Ponagansett 2nd Place - Ryan Conley of South Kingstown 3rd Place - Dave Navilliat of Toll Gate 4th Place - Evan Adler of Woonsocket 1st Place Match Noury Joshua (Ponagansett) 4-0, . over Ryan Conley (South Kingstown) 3-1, Sr. (Dec 8-3). 3rd Place Match Dave Navilliat (Toll Gate) 4-1, Sr. over Evan Adler (Woonsocket) 3-2, Sr. (Fall 1:57).
182 Results Guaranteed Places 1st Place - Michael Gallagher of Narragansett 2nd Place - Timothy Murray of North Kingstown 3rd Place - Regan Boudreau of Chariho 4th Place - Mike Harrington of South Kingstown 1st Place Match Michael Gallagher (Narragansett) 3-0, Sr. over Timothy Murray (North Kingstown) 3-1, Sr. (MD 13-1). 3rd Place Match Regan Boudreau (Chariho) 4-1, Jr. over Mike Harrington (South Kingstown) 3-2, Sr. (Fall 4:15).
195 Results Guaranteed Places 1st Place - Ed Pierce of Toll Gate 2nd Place - Nick Martino of Bishop Hendricken 3rd Place - Matt Cauchon of South Kingstown 4th Place - Zac Sposato of Chariho 1st Place Match Ed Pierce (Toll Gate) 4-0, Jr. over Nick Martino (Bishop Hendricken) 2-1, . (Dec 9-3). 3rd Place Match Matt Cauchon (South Kingstown) 3-1, Sr. over Zac Sposato (Chariho) 2-2, Sr. (Fall 1:30).
220 Results Guaranteed Places 1st Place - Sal Desantis of Chariho 2nd Place - Jake Pare of South Kingstown 3rd Place - Michael Turchette of Pilgrim 4th Place - Jason Pearce of South Kingstown 1st Place Match Sal Desantis (Chariho) 4-0, Jr. over Jake Pare (South Kingstown) 2-1, Jr. (Fall 1:33). 3rd Place Match Michael Turchette (Pilgrim) 3-1, Sr. over Jason Pearce (South Kingstown) 2-2, Jr. (Fall 4:17).
285 Results Guaranteed Places 1st Place - Spencer Winn of South Kingstown 2nd Place - Alexander Millen of Narragansett 3rd Place - Michael Chapman of Narragansett 4th Place - James Costigan of Chariho 1st Place Match Spencer Winn (South Kingstown) 4-0, Sr. over Alexander Millen (Narragansett) 2-1, Jr. (Fall 5:27). 3rd Place Match Michael Chapman (Narragansett) 3-1, Sr. over James Costigan (Chariho) 2-2, Jr. (Fall 0:25).
Team Scores 1. South Kingstown 222.5 2. Chariho 173.5 3. Narragansett 154.5 4. Toll Gate 152.5 5. North Kingstown 107.0 6. Bishop Hendricken 101.0 6. Ponagansett 101.0 8. Westerly 95.0 9. West Warwick 37.0 10. Woonsocket 36.5 11. Mt Pleasant 36.0 12. Pilgrim 30.5 13. EWG 0.0
|
|